Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety z Wrocławia, prosi o pomoc w związku z organizacją uroczystości św. Mikołaja dla dzieci z rodzin ubogich i uzależnionych,
S. Pia – Stanisława Szpil

S Pia

Kliknij w obrazek (plik PDF)!

Akcje zrealizowane przez MotoCorde

Karta Ratownicza może uratować życie. To proste, wystarczy włożyć ja za osłonę przeciwsłoneczną w samochodzie i sprawa załatwiona.

Teoretycznie wszystko jest proste, ale w praktyce jest zupełnie inaczej. System Karty Ratowniczej w Polsce działa od początku roku, tymczasem niewielu kierowców wie o jego istnieniu. Media "pękają w szwach" od rozmaitych kampanii  i reklam, ale jakoś do tej pory nie widać jakieś wiekszej kampanii informacyjnej w tej sprawie.

Dlatego Moto Corde postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i wyjaśnić, co to jest Karta Ratownicza. Dlatego podczas pikniku "Summer Festiwal" przed hotelem Witek, zaprezentowaliśmy takie właśnie karty.

Kierowcy mogli zobaczyć jak wygląda i jak zdobyć taka kartę. Zaproszony przez nas kpt. Sebastian Woźniak rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wyjaśnił " Po drogach jeżdżą setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skonstruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce strażackie natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Stąd karta, na której w kilku rzutach wyraźnie zaznaczono miejsca wzmocnienia karoserii, umiejscowienie akumulatora, rozkład instalacji elektrycznej, a także miejsce zbiornika paliwa, pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent".

Na miejscu pojawili się też strażacy którzy pokazali jak wygląda akcja ratownicza i jak tnie się samochód by dotrzeć do poszkodowanych w wypadku. Następnie przeprowadziliśmy pokaz gaszenia samochodu. Wożenie gaśnicy w samochodzie jest obowiązkowe i stosuje się do tego każdy kierowca.

Niestety niewielu wie jak użyć jej w razie potrzeby. By pokazać uczestnikom pikniku jak mało czasu ma kierowca na prawidłowe użycie gaśnicy, podpaliliśmy wrak samochodu i zaprezentowaliśmy jak należy jej użyć. Wśród uczestników spotkania rozdaliśmy też kilkadziesiąt gaśnic samochodowych i chętni mogli przejść szkolenie strażackie a potem sami sprawdzić jak działa gaśnica. Pokazy udało nam się przeprowadzić, dzięki uprzejmości
Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej i dzięki stacji kasacji pojazdów Cadilac z Bochni.
Jej właściciel pan Stanisław Grzesik dostarczył nam bezpłatnie samochody do pokazów. Dziękujemy !!!

Tymczasem z drogiej strony hotelu Witek przez cały czas trenowali motocykliście na specjalnie przygotowanym torze można było doskonalić swoje umiejętności. Ta częśc zwieńczona została pokazami jazdy ekstremalnej z elementami akrobacji, w wykonaniu grupy Ostra Jazda z Krakowa.

Mamy nadzieję że ta impreza choć odrobinę przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Link do filmu w Onecie o ratownictwie drogowym:
http://moto.onet.pl/jak-straz-pozarna-ratuje-ludzi-z-wypadkow/326we

Marcin Koczyba

 


 

Zapraszamy na imprezę organizowaną wspólnie z Hotelem Witek, pt. „SUMMER FESTIVAL"
 
Sobota, 05 lipiec 2014
 
plakat.jpg
 

PROGRAM IMPREZY „SUMMER FESTIVAL" w Hotelu Witek !” 05.07.2014 r.

14:00 – start imprezy
14:30 – występy zespołów dziecięcych
15:00 – 18:00 atrakcje pikniku:
- Przejażdżki motocyklami dla dzieci
- Przejażdżki na kucykach ze stadniny Santos
- Dmuchańce dla dzieci
- Kłady elektryczne
- Ścianka wspinaczkowa
- Kule wodne
- Pokaz wielkich baniek mydlanych
- Malowanie twarzy
- Zabawa z chustą animacyjną
- Szkolenie pierwszej pomocy dla najmłodszych
- Warsztaty salsy Los Angeles
- Konkursy z nagrodami ufundowanymi między innymi przez AntyRadio

 

Miejsce Parking przy Centrum Handlowym Witek -> https://www.google.pl/maps/place/Centrum+Witek+Karolina+Witek/@50.1064746,19.837
A wieczorem…
18:00 - Pokaz ostrej jazdy na motocyklach w wykonaniu Extreme Team
19:00 – 21:00 – koncert zespołów: Wirus Ego, Super - Grupa Kredki, Xposure
21:00 – 22:00 – Koncert zespołu Old Chopper