Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety z Wrocławia, prosi o pomoc w związku z organizacją uroczystości św. Mikołaja dla dzieci z rodzin ubogich i uzależnionych,
S. Pia – Stanisława Szpil

S Pia

Kliknij w obrazek (plik PDF)!

Akcje zrealizowane przez MotoCorde

Moto Dzień Dziecka 2015

Dzień Dziecka to chyba jedyny dzień w roku, kiedy dorośli mają wielką frajdę w pomaganiu najmłodszym.

 

Wbrew wszelakich opinii należą do takich osób również motocykliści i pasjonaci motoryzacji, którzy nie tylko pakują "200 po mieście" ale i biorą udział w akcjach charytatywnych, w Moto-Mikołajach i akcjach organizowanych na Dzień Dziecka.

I właśnie za taką akcję postanowiło się wziąć Stowarzyszenie Motocyklistów MOTO-CORDE.

 

Dzięki staraniom wielu ludzi, powstała impreza która zaskoczyła chyba nawet samych organizatorów.

 

A więc dla najmłodszych czekały przejażdżki na motocyklach, które cieszyły się największym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci ale i nieco starszej młodzieży. Warto w tym miejscu dodać, że udział wzięły też wychowankowie z Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących, które mają problemy ze wzrokiem i normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie, absolwenci tego Ośrodka dbali o nagłośnienie imprezy.

 

Niesamowity wkład pracy mieli też nauczyciele z tej placówki, organizowali większość konkursów dla dzieci. Można było wykazać się zdolnościami artystycznymi malując, rysując lub być samemu pomalowanym na twarzy, przez panią robiącą ozdobny makijaż.

W tle słychać było syreny straży pożarnej, która również została zaproszona na tę imprezę. Dla miłośników sztuk walki było parę pokazów, również Rugbiści z Klubu "Tigers" pokazali czym jest ten dziwny sport i pobiegali z jajowatą piłką.

Komu znudziły się motocykle, których było tak dużo, że najbardziej szanujący zlot takiej ilości by się nie powstydził mógł się przyglądnąć jak wyglądają samochody przeznaczone do driftu bądź przejechać się po prawej stronie rajdowym citroenem.

 

Komu było dość "normalnych" pojazdów to gotowości czekał motocykl z wózkiem bocznym i małe elektryczne gokarty. Słoneczna pogoda dodatkowo sprawiła, że imprezę można spokojnie dodać do udanych a dziecięce buzie wynagradzały cały trud włożony w organizację tej wspaniałej imprezy.

 

Nad imprezą panowała Policja z Komisariatu Autostradowego, która również włączyła się aktywnie w tą wspaniałą zabawę. MOTO-CORDE potwierdziło, że jak się chce to można się zebrać w kilkanaście osób i zrobić coś dla innych i nie wymagać za to żadnej opłaty.

Dlatego największe podziękowania należą się tym, którzy nas wsparli i nie narzekali, że nie wzięli za to żadnych pieniędzy.

 

Osobne podziękowania należą się również centrum handlowemu M1 za udostępnienie dla nas terenu. Pozytywne opinie i emocje prognozują, że za rok znów zorganizujemy coś fajnego dla dzieciaków i motocykliści jeszcze raz zaskoczą wszystkich, że są dawcami ale dawcami uśmiechów.

 

Pani Marta Wróbel z "Cool Science" przygotowała wspaniałe zajęcia dla dzieci, m.in: glutkomania, czyli przygotowywanie potwornie fajnego szlamu rodem z horrorów, dzieci przygotowywały samodzielnie "glutki", którymi później mogły się bawić.
Były też doświadczenia z wędrującą wodą, która zmieniała kolory, z nadmuchiwania baloników przy pomocy drożdży i cukru, przygotowywania gumo-jajek zachowujących się jak piłeczki kauczukowe.
Dzieci miały też okazję obejrzeć mini-kolekcję ciekawych minerałów, np. talku, siarki, kolorowych soli, rud żelaza, rud ołowiu, malachitu, azurytu, pływającego po wodzie pumeksu wulkanicznego, olbrzymich kryształów kwarcu i innych. "Glutki" były największą atrakcją i to do ich przygotowania ustawiały się kolejki.
Więcej o tym fascynującym świecie nauki poprzez zabawę, poczytacie na: https://www.facebook.com/CoolSciencePL

 

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w tej imprezie, a za wsparcie:

SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących

M1 Centrum Handlowe Kraków​

Komisariat Autostradowy Policji Kraków​

Pogotowie Ratunkowe

Aldona Marzecka twarze-makijaże

Szkoła Szermierki Japońskiej TAKE - Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu

Drift Paradise

Kraków Tigers

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (http://www.psp.krakow.pl)

Automobilklub Śląski Koło Środowiskowe w Krakowie i Safety Południe (http://safetypoludnie.pl)

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Landi Renzo Polska

kantYnaZłombol

Park Wodny Kraków

Radosław Czyż - Lekkoatleta - Trener Personalny

Gemma

Motul

Sunmoto

ABCGraf

Sound Blast

Cool Science Marta Wróbel

 

Film z imprezy produkcji TZVideo

plakat2015mn