Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety z Wrocławia, prosi o pomoc w związku z organizacją uroczystości św. Mikołaja dla dzieci z rodzin ubogich i uzależnionych,
S. Pia – Stanisława Szpil

S Pia

Kliknij w obrazek (plik PDF)!

Topienie Marzanny 2014

Jak co roku, w gronie przyjaciół motoryzacji, postanowiliśmy, pożegnać zimę i rozpocząć sezon motocyklowy, tradycyjnie spotkaliśmy się na Kolnej w Krakowie.

W drodze na miejsce zbiórki, odwiedziliśmy dzieci z odwiedziny dzieci z Ośrodka przy ul. Tynieckiej.

"Motoradio", "Ostar Jazda", "Moto Corde".

 Po więcej zdjęć i na filmik, z tego wydarzenia, zapraszamy na Facebook.


 


Koncert w SOSW

 

W dniu 13 grudnia 2013 r. na zaproszenie Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, wzięliśmy udział w Koncercie Świątecznym, który odbył się w sali gimnastycznej przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Poniżej kilka linków ze zdjęciami i filmem.

instagram-iconZdjęcia

youtube-iconFilm

 


mm2013.jpg

Ósma edycja MotoMikołajów!

Działamy cały  czas, prężnie wspomagając Świętego Mikołaja, który odwiedzi dzieciaki na Tynieckiej, ale nie zapominajmy o kolejnym wydarzeniu z okazji przyjścia świętego, w którym Nasze Stowarzyszenie będzie brało udział.


To już 8 grudnia, w niedzielę, na płycie Rynku w Krakowie będziemy się mogli spotkać! 

Spotkanie motocyklistów w strojach Mikołaja, Aniołków, Diabełków i Elfów z mieszkańcami i gośćmi Krakowa jest już swoistą tradycją. Z roku na rok impreza przyciąga kolejnych fanów motoryzacji dwukołowej. Imprezę rozpoczyna parada motocykli udekorowanych motywami związanymi ze Świętym Mikołajem, jadących w szyku przez miasto, która kończy się na płycie Rynku, gdzie Mikołaje i Aniołki rozdają dzieciom cukierki prosto z kasków, a starsi mogą pooglądać z bliska jeżdżące po krakowskich drogach sprzęty.

Tak w tym, jak i w zeszłym roku, jednym z partnerów organizujących tę imprezę, jest Stowarzyszenie Motoautostrada.

W tym roku i my zostaliśmy zaproszeni do współpracy, co z wielką ochotą czynimy.
Patronat nad imprezą sprawuje MOTORADIO - radio na dwóch kółkach.
 
Miejsce: Płyta Rynku Głównego w Krakowie 
Godzina: 12.00

Spotkajmy się!

 


Radio KrakówSpotkanie pod Radiem Kraków 16.11.2013 

 

Kto nie był ten niech żałuje, kto był - napewno się nie zawiódł

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne nasze spotkania, a tymczasem mała fotorelacja z dzisiejszego dnia. Niebawem galeria zostanie rozszerzona o kolejne fotki o czym na pewno zostaniecie poinformowani !

 
Trochę zdjęć z tej imprezy, znajdziecie pod poniższymi linkami:
- Bezpieczna zima z Radiem Kraków 1

- Bezpieczna zima z Radiem Kraków 2


Radio Kraków


Nie daj się zaskoczyć zimie - przyjdź na dziedziniec Radia Kraków w sobotę 16 listopada.

Zima tuż, tuż... także na drogach.

Do trudnych zimowych warunków powinni się przygotować nie tylko drogowcy, ale też - o czym pamięta się rzadziej - kierowcy.

Zimowe opony, sprawny akumulator, kontrola stanu technicznego auta - zadbajmy o to, aby zima nas-kierowców nie zaskoczyła.

W najbliższą sobotę, 16 listopada od 10.00 do 13.00 w Radiu specjalne wydanie "Radiostrady" Marcina Koczyby i akcja "Bezpieczna zima z Radiem Kraków".

Zapraszamy do naszej siedziby ( al. Słowackiego 22 w Krakowie), gdzie w radiowym holu i na dziedzińcu bezpłatnych porad udzielać będą eksperci - instruktorzy jazdy, mechanicy, ratownicy drogowi, policjanci i kierowcy rajdowi.

Oni wiedzą najlepiej, jak zimą jeździć bezpiecznie , jak skutecznie ćwiczyć technikę jazdy oraz jak przygotować auto i motocykl do zimy.

Z ekspertami rozmawiać będziemy też o bezpieczeństwie zimą innych uczestników ruchu - rowerzystów, pieszych - głównie dzieci oraz zaprosimy na pokaz i ćwiczenia z pierwszej pomocy - od naszej reakcji w pierwszych minutach po wypadku może zależeć ludzkie życie, a często niestety pomocy udzielić nie potrafmy.

Oprócz porad eksperckich, pokazów i rozmów z bliska zobaczyć będzie można także wspaniałe motocykle, replikę Forda Focusa WRC - samochodu rajdowego Janusza Kuliga i duże fiaty, które przejechały 10 tysięcy kilometrów w wyprawie na Nordkapp.

Bezpieczna zima z Radiem Kraków
Sobota, 16 listopada 2013 r., godz. 10.00-13.00
Dziedziniec Radia Kraków
Al. Słowackiego 22, Kraków
Prowadzenie: Marcin Koczyba (Radiostrada)

Więcej na stronie Radia Kraków


 

12 października · · Miejsce wykonania: Łapanów
 
Po przeczytaniu historii Marcina Trybuły, który miał wypadek motocyklowy i uległ ciężkim obrażeniom, postanowiliśmy dołączyć do ludzi chcących pomóc.
Impuls do działań dał na Pan Jan Kulig, wójt gminy Łapanów, który ufundował 100 egzemplarzy unikalnego albumu o życiu i pasji jego syna Janusza .
W czasie trwającej imprezy rajdowej SJS MEN Only Maxioes 4 w Łapanowie przeprowadziliśmy licytację, którą mistrzowsko poprowadził Marcin Koczyba, na co dzień dziennikarz Radia Kraków jednocześnie członek naszego Stowarzyszenia.
Można było wygrać przejazd z kierowcami rajdowymi, motocyklistami i zakupić przedmioty przygotowane przez darczyńców.
Na terenie placu udostępnionego przez Gminę znajdował się mini tor sprawnościowy dla motocyklistów.
Można było poćwiczyć świetnie się przy tym bawiąc. Oprawę muzyczną, oczywiście charytatywnie zapewnił Mobil DJ's, a ciepłe jedzonko nasi przyjaciele z Gospody Krakowskiej.
 
Imprezę wspierało też jedyne w swoim rodzaju motocyklowe radio Motoradio oraz niezastąpiony Marek Handwerker z repliką samochodu rajdowego Janusza Kuliga.
Wszyscy czuliśmy niedosyt, rozumiejąc skalę problemu Marcina Trybuły, na pewno o nim nie zapomnimy.
Podsumowując, cieszymy się, że choć troszkę mogliśmy pomóc.
W przyszłym roku planujemy kontynuować akcję pomocy dla Marcina.
Była to pierwsza impreza w której Stowarzyszenie MOTO CORDE miało zaszczyt uczestniczyć oraz po części Ją współtworzyć.

 

link: http://motoradio.com.pl/2013/10/16/lapanow-dla-marcina-relacja

 

Zdjęcia z imprezy, możecie znaleźć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.341709592640728.1073741831.341251992686488&type=3